Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łomża z przyczyn mi przynajmniej nieznanych „zgubiło” lub „utajniło” radnego…


Jestem widzem i słuchaczem każdej sesji Rady Miasta Łomża, ale równie często zaglądam na strony Biura Informacji Publicznej zwanego popularnie BIP. Przypadek chciał, wcale nie z nudów przejrzałem głosowania na ostatniej sesji. Pamiętam dokładnie, uchwały dotyczące raportu o stanie miasta, sprawozdanie finansowe za 2018 rok oraz absolutorium dla prezydenta zostały przegłosowane przez wszystkich radnych w liczbie 23.

Kiedy zweryfikowałem głosowania upublicznione na BIP z tym, co miało miejsce na sesji, okazało się, że BIP Urzędu Miasta Łomża „utajnił” jednego z radnych. Czemu piszę „utajnił”? Z prostego powodu, to „zagubienie” jednego z radnych jest systematyczne a nie jednorazowe. Cofnąłem się sesję wstecz, „utajnienie” podobne, cofnąłem się do sesji lutowej – to samo. Wniosek – nie inaczej, lecz „zagubiono” radnego lub został „utajniony”. Przyczyny nie znam, więc w tekście używam dwóch wariantów, wybór pozostawiając osobom posiadającym na ten temat wiedzę.


 Powyższe wyniki głosowania w sprawie udzielenia prezydentowi absolutorium za 2018 rok wskazują, że za przyjęciem uchwały głosowało 23 radnych, tak widnieje w wytłuszczonej rubryce na końcu tabelki. Osoba nie będąca na sesji, czy też jej nie oglądająca w przekazie internetowym a poszukująca informacji na BIP może zwrócić uwagę, że według tej tabeli głosowało 22 radnych a „za” było 23. Jeszcze gorzej, jeśli na BIP Urzędu Miasta zajrzy osoba z drugiego końca Polski, a ma takie prawo, i może poczuć się zdziwiona. Jeśli ta osoba będzie z poczuciem humoru, pomyśli, że „zgubili” radnego, złośliwa – zacznie węszyć i pomyśli „utajnili”.


 W innym przypadku, jak powyżej w sprawie głosowania nad uchwałą zawartą w druku 196A można się bardziej pogubić, z powodu „zagubienia” lub „utajnienia” radnego. Według tabelki głosowało 18 radnych, w tym 17 „za” i 1 „wstrzymał się”, dwóch obecnych na sesji radnych nie wybrało żadnej opcji i dwóch było nieobecnych w trakcie głosowania. Gdzie w tym 23 radny? Nie mam pojęcia.
W moim odczuciu przedstawiona przeze mnie powyżej sprawa jest tylko pozornie bzdetem. Po pierwsze, w moim pojęciu wyniki opublikowane na BIP są dokumentem. Po drugie, kaleczy arytmetykę. Po trzecie, co według mnie najważniejsze, systematycznie jest pomijane nazwisko radnego, który regularnie bierze udział w głosowaniach a co nie jest udokumentowane, przynajmniej na BIP.
Zapewne to nie pomyłka, lecz złośliwość rzeczy martwych. Proponuję zatem w swej skromności, osobę radnego „odnaleźć” lub „odtajnić” i czym prędzej kulturalnie przeprosić. Pozdrawiam Czytelników.

Komentarze

  1. trudno to komentować. fakty mówią za siebie. trzeba po prostu "odtajnić" :-))

    OdpowiedzUsuń
  2. Tego radnego nie da się "ukryć", siedzi przy prezydialnym stole !!

    OdpowiedzUsuń
  3. Takiego radnego trudno "zgubić". Jeżeli już to się szybko odnajdzie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Odnaleźli wreszcie tego utajnionego radnego ??

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty - wszystkie okresy

Łomża pożegnała ks. biskupa Stanisława Stefanka…

Bal charytatywny z przykrą „atrakcją”…

Nie oszukujmy się i powiedzmy wprost, wakat na tym stanowisku może przynieść tylko pozorne oszczędności…

Apel do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i samorządu…

Słowa bp Stepnowskiego wybrzmiały, jakby obce mu były wskazania Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz Soboru Watykańskiego II…